Web Tasarım ve Programcılığı Kursu (Sertifikalı)

 

 

 

 

 

 

SON BAŞVURU : Kayıtlar Devam Ediyor… 

Detaylı Bilgi İçin : http://rusem.rize.edu.tr

Eğitmenler : Öğr.Gör.Murat HACIMURTAZAOĞLU, Öğr.Gör.Mustafa YAVAŞ, Uzm.Murat YAZICI

Programın Amacı :

Web Tasarım ve Programcılığı Kursunun amacı, kişisel ve kurumsal siteler yapmak, görsel tasarım teknikleri ve dinamik web tekniklerinin etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Kısa sürede 4 program öğrenip web tasarımcısı olmak isteyenler: Temel Web Kavramları(Domain,Hosting,FTP), HTML/CSS, Dreamweaver, Photoshop ve PHP/MySQL ile Web Tasarım kursumuz tam size göre. Web Tasarım ve Programcılığı Kursumuzda temel web kavramlarından başlayıp, bir internet sitesinin tasarımı, programlanması ve veritabanı kurulumu dahil tüm işlemler uygulamalı olarak anlatılmaktadır. Şirketlerin reklam amaçlı Online ilanlarını, internet reklamlarını, blog, portal gibi sayfa tasarımlarını oluşturmak ve düzenlemek isteyen herkesin katılarak kariyerinde internet iletişimi konusunda katkı sağlayacağı bir eğitim programıdır. Bu eğitimle web ajanslarında iyi bir kariyer sağlayabilir ya da kendi işinizin sahibi olarak da çalışma hayatınıza atılabilirsiniz.

Ayrıca, Türk Ticaret Kanunu Tasarısı ile, her şirkete web sitesi yapma zorunluluğu getirilmiştir. Böylelikle ülkemiz genelinde faaliyette bulunan her firma içerisinde Webmaster ihtiyacı açıkça ortaya çıkmıştır. Web Tasarım ve Programcılığı Kursu, işletmelerin personellerine yönelik webmaster hazırlama kursu niteliğini de taşımakta olup, her sektörde faaliyet gösteren işletmelerin acil ihtiyacı olan webmaster’ların yetiştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Programın İçeriği :

Konu 1 : Temel Web ve İnternet Kavramları
Alt Konular : İnternet Kullanımı, Url, Web Adres Uzantıları, Http, Ftp, Domain, Hosting, Tcp/Ip kavramları

Konu 2 : HTML/CSS kodlama ve Dreamweaver Kullanımı
Alt Konular : HTML kodlama, tasarım temelleri, resim kullanmak, tablolar, frame, renklendirme, font vb. CSS ile global renkler, yazı fontları, resimler oluşturmak. HTML/CSS kodlarını kolaylıkla Dreamweaver ile kullanmak.

Konu 3 : Photoshop Kullanımı
Alt Konular : Araçların kullanımı, resim oluşturma, işleme ve düzenleme, banner hazırlama, web sitesine yerleştirme ve konumlandırma, paletlerle ve layer ile çalışma, yazı, font ve stil oluşturma.

Konu 4 : PHP Kodlama ve MySql Veritabanı Kurulumu
Alt Konular : PHP: Matıksal İşlemler, HTML ile kullanımı, Veritabanı ile kullanımı, Fonksiyonlar ve MySql : Apache server kurulumu ve veritabanı oluşturma,tablo ve kullanıcı oluşturma, PHP’den çağırma.

Konu 5 : Portal-Blog Sayfası Kurulumu(WordPress)
Alt Konular : Hazır Tema ve Portal Sayfası kurulumu, editlenmesi ve oluşturulması. WordPress bloğu kurulumu, yönetimi ve özgür tema oluşturulması.

Hedef Kitle :

Bilişim Sektörü, Şirket Çalışanları, Özel ve Devlet Sektörü Çalışanları, Şirket Sahipleri, Bilgisayarcılar, Tasarımcılar, Programcılar, Herhangi bir ön lisans ve lisans ve Yüksek Lisans düzeyinde eğitim alan veya almakta olan öğrenciler.

Zaman / Saat :

Hafta Sonları günde 5 saat olmak üzere 09:00 / 15:00 saatleri arası.

Etkinlik Katılım Bedeli : 200 TL + KDV

Taksit : Tek Ödeme

Rize Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü
Vakıfbank Rize Şubesi
Hesap No : TR41 0001 5001 5800 7294 6356 90 ilgili hesaba katılım bedeli ödemesi yapılacaktır.

*** Taksitli Ödemelerde, Rize Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü bünyesinde tüm kredi kartları ile taksitlendirme yapılabilmektedir.

(Kredi Kartı ile taksitlendirme işlemleri için adres ; Rize Üniversitesi Rektörlüğü Zemin Kat Fener Mahallesi Milli Piyango Eğitim Kampüsü, Rize Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü – Mikail AĞYÜZ)

Etkinliğe Katılım Koşulları :

1. Program açıldıktan sonra, kayıt işlemini yapan ve eğitim ücretini ödeyen ancak katılmaktan vazgeçen veya çekilen katılımcılara, eğitim ücreti iadesi yapılmaz.
2. Her program yeterli sayıda katılımcı sağlanması durumunda başlatılır.
3. Rize Üniversitesi Sürekli Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü gerektiğinde eğitim mekanını veya eğitmeni değiştirme, programı iptal etme veya erteleme hakkını saklı tutmaktadır.

Share

3528 Görüntüleme.

Mustafa YAVAŞ Yazar : Mustafa YAVAŞ

Öğretim Görevlisi - Adıyaman Üniversitesi // Adıyaman Meslek Yüksekokulu // Eğitim : Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği - Sakarya Üniversitesi

Web Tasarım ve Programcılığı Kursu (Sertifikalı) Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz