Geleceğin Linux’ta olacağını inananlardanım! Neden mi?

Değerli okurlar, bu yazıyı bende artık yazmakla kendimi yükümlü hissediyorum. Neden mi? Çünkü, Linux artık elimizdeki gerçek verilerle de kendini kanıtladı ve halen de kanıtlamaya devam ediyor. Dünya üzerinde yapılan anketler, araştırmalar ve istatistiklerin sonucuna göre Linux işletim sistemi  ile yönetilen sistemlerin daha güvenli, daha uygun maliyette,  en önemlisi gelişmeye müsait ve en hızlı gelişen sistem olduğudur.

Şu anda Dünya sıralamasında ilk 500′de bulunan Süper Bilgisayarların %94.2‘si Linux’u tercih ediyor. Yine de Neden mi? Hız, Güvenli, Maliyet, Geliştirebilirlik, Mobile Sektör(Android), vs… Tercih sizin. Bence hafiften bir yerden başlasınız iyi olur :)

Daha detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki siteleri ziyaret ediniz. Buradan daha çok bilgi edineceğiniz kesin…

http://www.ubuntu-tr.net/

http://www.ubuntu.com/

Share

5906 Görüntüleme.

Mustafa YAVAŞ Yazar : Mustafa YAVAŞ

Öğretim Görevlisi - Adıyaman Üniversitesi // Adıyaman Meslek Yüksekokulu // Eğitim : Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği - Sakarya Üniversitesi

“Geleceğin Linux’ta olacağını inananlardanım! Neden mi?” for 1 comment

  1. A. Takan diyor ki:

    Linux’un süper bilgisayar adı verilen bilgisayarlarda yaygın olmasının sebebi muhtemelen Windows’la yapılamayan şeylerin yapılabilmesidir. Mesela Linux’un 32 bit sürümleri bile 64 GB’a kadar RAM adresleyebiliyor. Halihazırda Windows 10 32 bit sürümü 4 GB’a kadar adresleyebiliyormuş.

Geleceğin Linux’ta olacağını inananlardanım! Neden mi? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz